tel.: 377 532 745

GSM: 602 406 736


e-mail:
sramek@cmail.cztelefonní informace:
Po - Pá: 7:00 - 18:00

provozní doba:
Po - Čt: 8:00 - 17:00
Pá: 8:00 - 16:30
So: 9:00 - 12:00

Nezávislá a přídavná topení Eberspächer

Venku zima. Uvnitř - první třída !

Proč nezávislá topení ?

Vytápění nezávislé na motoru, zabezpečí příjemné teplo !
Topení Eberspächer pracují nezávisle na motoru. Start zahájení vytápění určíte pomocí spínacích hodin nebo dálkového ovládání. Potom je vozidlo příjemně vytopeno již při nastoupení. Okna jsou dokonale odmrazena a nesráží se na nich vlhkost. Motor je připraven ke startu. Tak pojedete komfortněji, bezpečněji a zdravěji i v zimních mrazivých dobách.

Pro každé vozidlo má firma Eberspächer připraveno optimální řešení: Teplovzdušná a teplovodní topení s topným výkonem od 850 do 35.000 wattu.

Speciální koncepci nabízíme pro řidiče Turbo-dieselu: Sada pro dovybavení PŘIHŘÍVAČE. Pomocí této sady lze mimořádně cenově výhodně dovybavit PŘIHŘÍVAČE Eberspächer, které jsou ve vozidlech s motory TDi instalovány již z výroby, na nezávislá topení.

kamion.jpg, 11 kB

Z nezávislého topení mají užitek všichni !
Řidič, protože nastupuje do vyhřáté kabiny a má dokola výhled bez zamrzlých skel. Rovněž během čekání a oddechu, jakož i při přenocování ve vozidle se topení Eberspächer postará o příjemnou teplotu.

Motor, protože se odvděčí bezvadným startem a delší životností.

Náklad, protože se bezpečně a bez poškození mrazem dostane na místo určení.

Životní prostředí, protože nízká spotřeba paliva znamená zmenšení emisí spalin, nemluvě o snížení množství škodlivin oproti nutnému chodu naprázdno.

Základní pojmy a použití

AIRTRONIC - teplovzdušná topení
Rychlé teplo pro řidiče i náklad. Z důvodu rychlé a cenově přínivé nabídky tepla jsou teplovzdušná topení vhodná zejména pro spací kabiny řidičů nákladních vozidel, pracovní kabiny stavebních a zemědělských strojů, kromě toho pro sanitní vozy, dopravu osádek a pojízdné dílny, jakož i pro nákladní prostory.

HYDRONIC - teplovodní topení
Teplovodní topení nabízejí přednost současného ohřevu kabiny a motoru. Většinou se zabudovávají do prostoru motoru a integrují do chladícího okruhu. Topná energie je odebírána vlastním výměníkem tepla vozidla a jemně dávkovaný teplý vzduch se přes stávající teplovzdušné kanály rozptýlí do kabiny. Spínací hodiny pro předprogramování startu topení, nebo dálkové ovládání kompletují komfort tohoto topení.

PŘIHŘÍVAČ
Vozidla turbodiesel s optimalizovanou spotřebou a s motory s přímým vstřikem (a proto extrémně úsporná) vytvářejí pouze velmi malé ztrátové teplo, které lze využít pro vytápění interiéru. Pro vyrovnání tohoto nedostatku je řada vozidel standardně vybavena přihřívači firmy Eberspächer. Pro vás je praktické: Přihřívač je již připraven na přestavbu na normální nezávislé topení. Sada pro dovybavení firmy Eberspächer dělá pak z přihřívače topení, které je nezávislé na motoru, a to za mimořádně výhodnou cenu.

V současné době nabízíme sadu pro dovybavení pro následující vozidla vybavená přihřívačem: • Citroen Xantia • DC Vito, Sprinter • Ford Mondeo, Focus • Ford Transit • Opel Omega • Opel Vectra • Renault Espace • Toyota Avensis, Corolla • VW Sharan • Ford Galaxy • Seat Alhambra • VW T4

Funkce a principy

AIRTRONIC - teplovzdušná topení
Pracuje zcela nezávisle na vlastním vzduchovém hospodářství vozidla. Na jedné straně nasává studený vzduch z vnitřního prostoru, nebo zvenčí, ohřívá jej odvádí do vnitřního prostoru. Z hlediska zástavby jsou teplovzdušná topení vyloženě flexibilní, lze je namontovat právě tak dobře do kabiny řidiče, jako vně kabiny.

prvni.JPG, 29 kB

Startovací impuls vyvolá přes centrální řídicí jednotku následující procesy:

- Automatická bezpečnostní kontrola.
- Rozběhne se motor hořáku, do spalovacího prostoru je přiváděn vzduch, žhavicí svíčka žhaví, palivové     čerpadlo dodává palivo.
- Žhavicí svíčka zapálí směs paliva a vzduchu, vznikne plamen.
- Horké spaliny protékají přes výměník tepla.
- Ventilátor topného vzduchu nasává vzduch z kabiny nebo z okolí.
- Teplo spalin je převáděno tepelným výměníkem na topný vzduch.

HYDRONIC - teplovodní topení
Teplovodní topení Eberspächer pracují nezávisle na motoru. Nabízejí dvojnásobný užitek: předehřívání interiéru vozidla a motoru. V motorovém prostoru jsou začleněna do okruhu chladicí kapaliny.

Získaná tepelná energie je odebírána vlastním výměníkem tepla vozidla a jemně dávkovaný teplý vzduch se přes stávající teplovzdušné kanály rozptýlí do interiéru vozidla. Pomocí zbytkového tepla v chladicí vodě se ohřívá motor. Digitální spínací hodiny pro naprogramování startu topení nebo dálkový ovladač podtrhují dokonalý komfort.

druhy.JPG, 31 kB


Když přijme topení startovací impuls, spustí se z řídicí jednotky následující procesy:

- Automatická bezpečnostní kontrola.
- Žhavicí kolík předehřívá.
- Palivové čerpadlo dopravuje palivo.
- Motor hořáku se postupně rozbíhá.
- Dmychadlo dodává vzduch pro spalování.
- Dojde k zapálení směsi paliva se vzduchem (vznikne plamen)
- Horké spaliny proudí přes tepelný výměník, který předává teplo do okruhu chladicí vody motoru vozidla.
- Topení je elektronicky regulováno a pracuje - v závislosti na potřebě tepla - s několika výkonnostními stupni.

PŘIHŘÍVAČ
Sada pro dovybavení obsahuje veškeré komponenty, které potřebuje přihřívač firmy Eberspächer, aby se z něj stalo na motoru nezávislé topení (Teplovodní topení).

To znamená, že interiér vozidla lze předehřívat díky spínacím hodinám nebo dálkovému ovládání ještě před zahájením jízdy. Nechejte si poradit montážní dílnou Eberspächer.

Funkce příhřívače:

Funkce nezávislého topení:

FcePrihrivace.gif, 5 kB FceNezavisl.gif, 7 kB


Ovládací prvky

Dálkové ovládání

Přináší mimořádný konfort a pohodlí

 

DalkoveOvlad.jpg, 2 kB

Typ TP 5:
- Dosah až 1000 m při optimálních podmínkách                                            - S displejem, zpětným hlášením a integrovanými spínacími hodinami (s          - předvolbou do 24 hodin)                                                                          - Lze naprogramovat 3 spínací časy a všechny aktivovat
Typ TP 41i:
- dosah až 600m při optimálních podmínkách
- základní model
Telefonní dálkové ovládání Calltronic:
- GSM modul s hlasovým chipem, možnost aktivace přes mobilní telefon nebo - přes telefon s tónovou volbou.
ModulHod.jpg, 6 kB Modulární spínací hodiny
- Se 7denní předvolbou
- Lze naprogramovat 3 spínací časy a z nich 1 aktivovat
- Plynulá regulace teploty

Minihodiny.jpg, 1 kB

Spínací minihodiny
- S předvolbou do 24 hodin
- lze naprogramovat 3 spínací časy a současně všechny aktivovat
- NOVINKA: se žlutým, modrým nebo zeleným osvětlením displeje