tel.: 377 532 745

GSM: 602 406 736


e-mail:
sramek@cmail.cztelefonní informace:
Po - Pá: 7:00 - 18:00

provozní doba:
Po - Čt: 8:00 - 17:00
Pá: 8:00 - 16:30
So: 9:00 - 12:00

Opravy skel:

 

Naši zaměstnanci jsou proškoleni od společnosti PS Service Systeme GmbH
k provádění oprav čelních skel na základě Atestu 8SD 3129/I.

Ne každé sklo je nutné vyměnit!

Dokážeme opravit drobné poškození!

Na následujících obrázcích vidíte příklady poškození, které lze opravit.
Navštivte nás, a my Vám poradíme, zda je sklo nutné vyměnit nebo jej lze opravit!

Kvalitní oprava čelního skla dokonale nahrazující případnou výměnu je možná pouze za předpokladu, že poškození ve skle má určitou velikost, tvar a v tvz. bodu úderu nedošlo k totální devastaci skla. Velmi důležitým faktorem kvalitní opravy jsou také povětrnostní podmínky, při kterých došlo k poškození skla. Je velice důležité, aby oprava skla proběhla v co možná nejkratším termínu od vzniku poškození. Pokud došlo k poškození za deště, sněžení, nebo bylo za jízdy použito intenzivně ostřikovačů, je velká pravděpodobnost, že nahromaděná vlhkost společně s mikro částečkami špíny a prachu nedovolí poškozené místo dokonale opravit

 

 

 

Otázky a odpovědi k opravám skel:

 

Co je to vlastně oprava autoskla?

Oprava nebo také scelení je dokonalým řešením pro majitele motorových vozidel, kterým úder od letícího kaménku vytvoří na čelním skle drobné poškození viz obrázky výše. Opravou těchto poškození je možné předejít celkové výměně autoskla. Naše společnost W R Car-servis, a.s. provádí pomocí specielní technologie opravu takovýchto prasklinek pomocí odsátí vzduchu z dutiny praskliny a jeho nahrazení speciální látkou, která má lom světla stejný jako sklo. Jde o technologii, která zabraňuje rozšiřování prasklin na vnější vrstvě čelního skla a dochází k obnovení původní pevnosti skla a zároveň k zlepšení optických vlastností v místě původního poškození. Převážná většina prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla.

 

Jaké typy autoskel je možné opravit?

Společnost W R Car-servis, a.s. používá metodu,kterou lze opravit jakékoli dvouvrstvé automobilové sklo. Nezáleží na tom, zda se jedná o sklo čiré, tónované, vyhřívané či antireflexní. Kromě osobních je možné kvalitně zacelit i autoskla nákladních automobilů a taktéž i robustní autobusová skla.

Kalená skla neboli tvrzená skla, tzn. na většině vozidel boční a zadní , která se v případě rozbití rozpadnou na tisíce kousků, není možné touto technologií opravit.

 

Je po opravě na skle ještě něco vidět?

Ano, každá oprava autoskla po sobě zanechává určité viditelné stopy, které se ve výsledku mohou lišit podle typu praskliny. Společnost W R Car-servis, a.s. Vás dopředu na vzorovém čelním skle seznámí s tím, jaký výsledek můžete po opravě očekávat.

Po opravě je původní poškození v pohledu do interiéru vozu ve většině případů již téměř neviditelné. Uživateli vozu tak nehrozí pokuta ani ztráta bodů a bez problémů projde STK.

 

Měla by mít technologie na opravy autoskel ATEST?

Oprava čelního skla je zásahem do homologace vozidla a proto by všechny technologie na opravy čelních dvouvrstvých skel používané v ČR měli před použitím získat schválení Ministerstva dopravy ČR, které na základě rozhodnutí vydá ATEST 8SD. Je samozřejmostí, že naše společnost W R Car-servis, a.s. po povedené opravě vystaví každému osvědčení o provedené opravě autoskla.

 

Je možné opravit prasklinu v jakémkoli místě čelního skla?

Legislativa EU vylučuje opravy dvouvrstvých autoskel v zorném poli řidiče - EHK č.43.

Zorné pole řidiče ovšem není plocha, kterou zabírají stěrače.

 

 

Schéma zorného pole řidiče – umístění poškození a zóny, kde je možné čelní sklo opravovat:

 

 

 

 

Zvýrazněná modrá plocha označuje místa, kde lze provést opravu skla.Cenová kalkulace – oprava čelního skla scelením:

 

Oprava čelního skla scelením Cena bez DPH
Cena vč. DPH
Cena opravy čočky od kamene od 416,- od 495,-
Cena opravy praskliny v délce 5 cm od 1250,- od 1487,-  

Aktualizováno Sobota, 22 Leden 2011 06:17